Aski Üyelik Abonelik İptali

Aski abonelik iptali nasıl yapılır? Aski üyelik iptali nasıl yapılır? Aski güvence bedeli iadesi ne zaman yapılır? E-devletten Aski abonelik üyelik iptali işlemleri nasıl yapılır? Vb. sorulara sahipseniz makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Aski Abonelik İptali

Türkiye’ nin başkenti Ankara’ da vatandaşların konut ve ticari alan su tüketim ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere Aski şirketi kurulmuştur. Ankara Büyükşehir Belediye’sine bağlı olarak vatandaşların kent genelindeki yüksek hacimli su tüketim ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere kurulmuş olan Aski şirketi, günümüzde Ankara’nın en değerli şirketlerinden birisidir. Tam adı “Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü” olan Aski, günümüzün en yüksek aboneye sahip olan şirketlerinden birisidir. Ankara’ nın her noktasında su altyapısını sağlayan ve kentin gelecek su tüketim planlamalarına göre yatırımlar gerçekleştirmekte olan Aski şirketi, özelikle yüksek tüketim hacmine yanıt verebilmek amacı ile modern projeler geliştirmektedir. Günümüzde Aski su hizmetlerine ilişkin olarak bireysel ya da ticari olarak abonelik başvurusunda bulunulabiliyor. Aynı şekilde hem bireysel hem de ticari Aski abonelikleri ile ilgili olarak iptal işlemlerini gerçekleştirebilme şansına sahip olunabiliyor. Ankara’ nın her bölgesindeki Aski aboneleri tarafından hızlı ve kolay bir şekilde Aski abonelik iptali işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Günümüzde Aski aboneliği bulunan tüketicilerin taşınma, işyeri kapatma ve daha pek çok farklı nedenle aboneliklerine ihtiyaçları kalmaması söz konusu olabiliyor. Bu gibi Aski aboneliklerinin boşa çıktığı durumlarda tüketicilerin mutlaka Ankara su abonelik iptali işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aksi halde adına olan Aski aboneliğinin başkaları tarafından kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek olumsuz durumlar ile mücadele etmek zorunda kalabilir. Bu nedenle de günümüzde Aski aboneliği bulunan ve çeşitli nedenler ile birlikte kullanım ihtiyacı kalmayan kişiler için Aski abonelik iptali işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Tüm Aski aboneleri, hem hızlı hem de kolay bir şekilde Aski abonelik işlemlerini gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Böylelikle Aski abonelik iptali işlemleri ile çok daha güvenli bir şekilde su kullanım ihtiyacı bulunmayan noktaya, su tedarikinin kesilmesini sağlıyor. Günümüzde Aski şirketi tarafından vatandaşların hızlı ve kolay bir şekilde işlem gerçekleştirebilmelerinin sağlanması amacı ile dijital teknolojiler etkin bir şekilde kullanılıyor. Bu durumda hizmetlerine istinaden çok geniş dijital hizmet kanalları sunabilmesini sağlıyor. Bu çerçevede de günümüzde Aski abonelik iptallerine yönelik olarak da tüketicilere, online işlem kolaylığı sağlanıyor.

Aski Üyelik İptali

Başkent Ankara’da konut ve işyerleri için tüketilebilir su ihtiyacına yönelik olarak faaliyet gösteren Aski tarafından sağlanan hizmetleri sadece abonelik sistemi ile kullanabilmek mümkündür. Tüm tüketiciler, konut ya da işyerleri için Aski abonelik işlemlerini gerçekleştirerek, konut ya da işyerine içilebilir su hizmetinin sağlanmasını mümkün kılabilmektedir. Eğer konut ya da işyerinde tahliye durumu söz konusu olması durumunda Aski’de mevcut olan ada düzenlenmiş abonelik sözleşmesinin ise sona erdirilmesi gerekir. Bu şekilde herhangi bir başkası tarafından kullanımı nedeni ile ortaya çıkabilecek risklerin ortadan kaldırılabilmesi mümkündür. Zaten tahliye durumunda konut ya da işyerine isme düzenlenmiş olan Aski aboneliklerinin iptal edilmesi gerekir. Bu çerçevede de Aski üyelik iptali işlemleri birbirinden farklı pek çok nedene bağlı olarak, istenen her zaman gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü Aski sözleşmelerinde herhangi bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Bu sayede istenen her an kolay bir şekilde Aski’ye başvuruda bulunarak, mevcut olan aboneliğin sona erdirilmesi sağlanabilmektedir.

Aski üyelik iptali işlemleri herhangi bir sebep göstermeksizin her an gerçekleştirilebilmektedir. Ancak Aski sözleşme fesih edilmesi için mutlaka belirlenmiş olan şartların sağlanmış olması ve gerekli olan evrakların hazırlanmış olması gerekir. Bu şekilde çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde Aski’ye başvuruda bulunarak, abonelik sözleşmesinin iptal edilmesi sağlanabilmektedir. Aski abonelik sözleşmesinin iptal edilmesi için istenen evraklar ise temel olarak aboneliğin bulunduğu tesisat bilgisinin net olarak belirlenebilmesi ve aynı zamanda da güvenli işlem için başvurunun abonelik sahibi tarafından yapılıp, yapılmadığını gösteren kişisel bilgilerden oluşmaktadır. Aski tarafından belirlenmiş olan başvuru kanallarını kullanarak, kolay bir şekilde abonelik sözleşmesi iptalini gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. Bu kapsamda da Aski aboneleri tarafından abonelik işlemlerinin sorunsuz şekilde tamamlanabilmesi için abonelik su sayacı üzerinde yer alan “son endeks” verisinin not edilmesi gerekmektedir. Ayrıca güvence makbuzunun aslı ile kimlik belgelerinin başvuru sırasında bulundurulması gerekiyor. Bu belgeler ile doğrudan Aski’ye başvuruda bulunarak, kolay bir şekilde abonelik sözleşmesinin sona erdirilebilmesi mümkün olmaktadır.

Aski Abonelik Üyelik İptal Etme

Her geçen gün değişen ihtiyaçlar doğrultusunda alınan kurum hizmetlerinde iptal gerekliliği oluşabilmektedir. Bu tip durumlarda hızlı ve kolay şekilde Aski abonelik üyelik iptal etme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Aski abonelik sözleşmesinin sona erdirilmesi için gerekli olan evrakların hazırlanmasından hemen sonra hemen Aski şubeleri, Aski müşteri hizmetleri veya e-Devlet Aski uygulamaları aracılığı ile sözleşme fesih başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Bu kanallar üzerinden yapılan iptal başvurusu işlemleri, en kısa zaman dilimleri içerisinde sonuçlanarak, belirtilen konut ya da işyerindeki su hizmeti sağlanması sona erdirilmektedir. Sona erdirilen aboneliklerin ardından tüketiciler, farklı bir konut ya da işyerine ilişkin olarak Aski abonelik başvurusunda bulunabilme hakkına sahip olabilmektedir.

E-Devlet Aski Abonelik İptali

Türkiye’ de kamu kurum ve kuruluşları tarafından sağlanan hizmetlerin dijital ortama aktarımını sağlayan e-Devlet hizmetleri 2019 yılı itibari ile belediyecilik hizmetlerinde de yaygınlaşmaya başladı. Özellikle su, doğalgaz ve elektrik aboneliklerine ilişkin daha modern standartlarda hızlı ve kolay işlem imkanının vatandaşa ulaştırılabilmesi için kentlerin bu alanda faaliyet gösteren kurumlarının online hizmet uygulamaları e-Devlet sisteminde kullanıma açıldı. Bu çerçevede de vatandaşlar su, elektrik ve doğalgaz gibi abonelik işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden yapabilme şansına sahip olabiliyor. Anca günümüzde e-Devlet Aski abonelik iptali işlemleri şu an için e-Devlet sistemi üzerinden yapılamıyor. Vatandaşlar şu an için diğer işlem kanallarını kullanarak, Aski aboneliklerini sona erdirebilmektedir.

Aski Güvence Bedeli İadesi

Günümüzde su aboneliklerinde güvence bedeli altında ödeme abonelik başvuruları sırasında alınmaktadır. Tüketicilerin ilk abonelikleri sırasında vermiş oldukları güvence bedeli ile birlikte güvence bedeli tutarına kadar olan faturalar/borçlar Aski’ nin güvencesini oluşturmaktadır. Bunun üzerindeki borç ve fatura tutarlarında ise su hizmeti kesintisi uygulanabilmektedir. Bu sebeple de günümüzde pek çok kullanıcı tarafından Aski güvence bedeli tutarı kadar borcun üzerine çıkılmamasına özen gösterilmektedir. Aski aboneliğinin iptal edilmesi halinde ise günümüzde Aski güvence bedeli iadesi talebinde bulunulabilmektedir. Bu iade taleplerinde, Aski tarafından otomatik şekilde en kısa süre içerisinde güvence bedeli tutarı, tüketiciye ödenmektedir.

Aski güvence bedeli iadesi işlemlerinde tüketicinin abonelik iptal başvurusundan önce yapmış olduğu son fatura ödemesi ile abonelik iptali başvurusundaki sayaç son endeks farkı üzerinden aradaki kullanım ücreti belirlenmektedir. Bu belirlen ücret ise güvence bedeli üzerinden düşülmektedir. Böylelikle tüketicilerin ek bir ödeme yapmasına gerek kalmamaktadır. Aradaki tüketimin düşülmesinden sonra kalan Aski güvence bedeli ise tüketiciye iade edilmektedir. Bu iade işlemleri Aski şubeleri ve PTT şubeleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Aynı zamanda da abonelik sahibinin adına olan bir vadesiz banka hesabı IBAN numarasına da güvence bedeli ödemesinin yapılması sağlanabilmektedir. Bu şekilde tüketicinin ekstra bir başvuru veya sorgulama gerçekleştirmesine gerek olmadan Aski tarafından güvence bedeli iadesi verilen banka hesap numarasına tahsilat merkezi aracılığı ile gönderilmektedir.

1 yorum “Aski Üyelik Abonelik İptali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir